SSK Sorgulama

Sosyal Sigortalar Kurumu artık internette yerini aldı ve sizlere en kaliteli hizmeti vermek ve iş yoğunluğunu biraz olsun rahat hale getirmek için artık kendi özel veri tabanını hazırlayarak internette kendi özel web sayfası ile sizlere yardımcı olmaya başladı. Sizlerde artık sabahın erken saatlerinde kalkarak SSK devlet kurumunu kapısının önünde beklemek ya da görevli memurlara erişmek zorunda değilsiniz. Oturduğunuz yerden internet üzerinden bilgisayar sayesinde istediğiniz sayfaları görüntüleyebilir ve istediğiniz bilgiye kolaylıkla sahip olabilirisiniz. Bu bilgilerden biride sizlerin kişisel bilgileriniz içeriğinde barındıran SSK sorgulama olacaktır. Sizlerinde e- şifreniz varsa rahatlıkla istediğiniz her ortamda bilgisayar aracılığı ile bu bilgilere ulaşabilir ve istediğiniz bilgileri rahatlıkla sorgulama şansına sahip olursunuz. Önceden sadece TC kimlik numarası ile rahatlıkla yapılan bu sorgulamalar artık e- şifre ile yapılmakta ve sizlerin tüm bilgileriniz güvence altında tutulmaktadır. Bu şifre sayesinde sizlerin bilgilerini sizden başkanını bakma ya da güncelleme gibi bir şansı yoktur. Sizlerde bu sorgulamayı yaparken ekranda önüne gelecek olan pencereden tüm bu sorgulamaları yapabilir ve her zaman bilgilerinizi yeniden güncelleme yaparak yenileyebilir ve daha rahat erişim sağlayabilirsiniz. Sizlerin tüm bilgileri devletin bu resim web sitelerinde güvence altında tutulmaktadır.

İnternetten SSK sorgulama yapacaksanız her önce girmeniz gereken resmi site SGK nın kendi resmi sitesi olmak zorunda ve sizler ekrana çağırdığınız bu sisteme kayıtlı site üzeride ekranda gördüğünüz tüm boşlukları doldurmak zorundasınız. Burada sizlerin e-devlet şifreniz devreye girecek ve sizler şifreniz yazarak sisteme giriş yapabilirisiniz. Önünüze gelecek sayfalar arasında gezinebilir ve sorgulamak istediğiniz bölümü seçerek yapmak istediğiniz işlemleri rahatlıkla yapabilirisiniz. Bu işlemler arasında yer alan SSK sorgulamayı yaparak yatan primlerinizi, emeklilik sürenizi, işe başlama gününüz, hesaplayabilir ve tüm bilgileriniz yeniden güncel hale getirebilirisiniz, bu işlemleri yaparken devlet sizlerden para istemez. Bu işlemeleri istediğiniz zaman yapabilir ve 7/24 saat hizmet alabilirsiniz. İşlemler asla ücrete tabi değildir. Bu hizmetin asıl amacı kurular içinde kargaşayı önlemek ve sizlerin değerli vaktinizin sizlere geri vermektir. Artık insanlar nerede ise zaman ile yarışıyor ve her kesin zamanı artı bir değer kazanıyor. Sizlerde oturduğunuz yenden ve artık mobil telefonlarından da bu hizmeti alabilir ve istediğiniz zaman kendi bilgileriniz rahatlıkla kontrol altında tutabilirsiniz.

Kişiler haklı olarak çalıştıkları zamanın ne kadar olduğun bilmek istiyor ve çalıştıkları iş yerlerini kendi sigorta primlerini yatırıp yatırmadıklarını kontrol etmek adına bu sitelerden faydalanma yoluna gitmeye başlıyor. İnsanlar yıllarıdır çalışmanın karşılığını almak istiyor ve çalıştıkları iş yerinin bu primleri yatıp yatırmadıkları öğrenmek için artık kuruma gitmelerine gerek kalamadan internet üstünden bu işlemlerini rahat bir yolla yapmaya başlıyor. SSK Sorgula yaparken isterseniz sorgula sırasında doküman alabilir ve daha sonradan bu dokümanı inceleyebilirisiniz. Sizlerin artık kurumlarda sıra beklerken zaman dolacak korkunuz dahi olmadan rahat bir şekilde bu işlemleri yapabilirisiniz. İstediğiniz sayfada güncellenmiş sayfaya ulaşabilir ve kontrol edebilirsiniz. Teknolojinin en güzel getirisi olarak evlerimize kadar giren ve bizlere büyük kolaylık sağlayan internet dünyası artık sizlerin tüm işlemleriniz rahat bir şekilde halletmeniz için özel veritabanları hazırlanmış resmi sitelerdir. E- devlet şifreniz varsa rahatlıkla tüm işlemlerini halledebilirsiz. Eğer şifreniz yoksa hemen bir tane postaneden alabilir ve sizlerde tüm işlemleriniz rahat bir şekilde yerine getirebilir ve resmi web siteleri arasında istediğiniz kadar bilgi sahibi olabilir ve kendi kişisel bilgilerinizin doğru olup olmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

SSK Borç Sorgulama için Tıklayınız!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir